Barkod okuyucuların rahatlıkla kullanılabilmesi için kablosuz teknoloji barkod okuyucularla buluştu. Lazerli barkod okuyucu çeşitlerinden biri olan kablosuz barkod okuyucular kompakt yapısıyla kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Tam zamanlı veri akışı sağlayan kablosuz barkod okuyucular  işletmelerin verimliliğini arttırabilmek için ortaya konulan barkod okuyucu çeşitlerinden biridir.

Kablosuz Barkod Okuyucuların Özellikleri

          Bluetooth veya radyo frekansı teknolojilerini kullanırlar. Ancak kablosuz barkod okuyucularda kullanılarak okuyucuların haberleşme mesafelerinin oldukça kısıtlı olduğu unutulmamalıdır. Barkod okuyucuların büyük işletmelerde kusursuz olması çok önemlidir. Aksi halde pek çok zorlukla karşı karşıya kalınması olağandır. 

Kablosuz Barkod Okuyucu Nasıl Çalışır?

          Genel olarak bilgisayara bağlantılı bir şekilde faaliyetlerini yürütmektedir. Genelde usb’ye bağlanan kablosuz barkod okuyucular bilgisayara bağlanarak rahatlıkla kullanılabilmektedir. Barkod okuyucuların bilgisayarla bağlantılarını sağlayacak olan alıcıların bilgisayara bağlanması zorunludur.

Kablosuz Barkod Okuyucuların Avantajları

          Kablosuz barkod okuyucular işletmenin verimini arttırması ve tarama gücünün yüksek olması nedeniyle çok kullanılmaktadır. Ayrıca lazer tarayıcı türlerinden biri olan kablosuz barkod okuyucular düşük enerji miktarı harcaması nedeniyle de kullanıcılara birçok avantaj sunmaktadır.

          Hız ve okuma hassasiyetine sahip olan kablosuz barkod okuyucular lazersiz barkod okuyuculara göre okuma derinliği sağlayarak kısa sürede verileri okuma imkanı sunmaktadır. Kablosuz barkod okuyucu çeşitleri fiyat açısından biraz daha maliyetli olduğundan dilerseniz, kablolu barkod okuyucu çeşitlerini inceleyebilirsiniz.