Karekod barkod okuyucu 2D ve 1D barkodları okuyabilen barkod okuyucu çeşitlerindendir. Datamatrix adı da verilen karekod barkodlar klasik tek tip barkodlardan farklılık göstermektedir. Siyah veya beyaz karelerden meydana gelen matris şeklindeki karekodlar daha çok veriyi barındırma özelliğine sahip olması nedeniyle kullanıcılar tarafından çok tercih edilmektedir. 

Karekod Barkod Okuyucuların Avantajları

          Geniş bir uygulama alanına sahip olan karekod barkod okuyucu her ihtiyaca cevap verebilecek kapasiteye sahiptir. Karekod barkod okuyucular datalogic okuyucuları tarafından pratik ve kolay bir şekilde okunabilmektedir. 

          Güvenilir bir barkod okuma yöntemi olan karekod barkod okuyucular son dönemlerde hızla yayılmaya başladı. Pek çok barkod okuyucuya ihtiyaç duyan işletme ve firmalar karekod barkod okuyucuları tercih etmektedir.

Karekod Barkod Okuyucuların Kullanım Alanları

          Karekod barkod okuyucular kullanım alanları son derece çeşitli olup özellikle sağlık sektöründe kullanım alanı bulmaktadır. İlaç takip sistemi kapsamında tercih edilen karekod barkod okuyucular verileri küçük bir alanda saklama özelliğine sahiptir.  

          Ayrıca veri kurtarma özelliği de bulunan karekod barkod okuyucular ilaç ve eczacılık sektöründe uygulanabilir hale gelmiştir. Karekod kullanım alanları arasında gıda, teknoloji ve otomotiv sektörü de önemli bir yere sahiptir. 

Diğer tüm barkod okuyucu çeşitlerini incelemek için tıklayabilirsiniz.

          İlaç küpürleri, web site tanıtımları, alışveriş ürünleri, tabelalar, biletler, tanıtım bilgileri ve fabrikalarda hata tespiti yapabilmek için son dönemlerde karekod kullanımı artış göstermiştir. Bu nedenle karekod barkod okuyuculara olan ilgi artmıştır.