Masa üstü barkod okuyucu lazer okuyucularla benzerlik göstermektedir. Lazer okuyucularda kullanıldığı gibi barkodun üzerine ince bir şekilde ışık yaymakta ve barkodun üstünden yansıyan ışığı çözerek tarama yapmaktadır.

Masa üstü barkod okuyucular ile tek yönlü barkod okuyucular arasındaki temel fark çok yönlü barkod okuyucuların esnek bir yapıya sahip olmasıdır. Farklı açılarda çok fazla okuyucu çizgisi bulunan çok yönlü barkod okuyucular piyasada tercih edilen ürünlerdendir.

Barkod okuma işlemlerinin yoğun olduğu işletmelerde çok yönlü barkod okuyucular sık sık kullanılmaktadır. Ayrıca 20, 24, 32 veya daha fazla okuma çizgisine sahip olan çok yönlü barkod okuyucular satışa sunulmaktadır.

Masa Üstü Barkod Okuyucu Kullanımı

Güçlü bir tarama hızına sahip olan çok yönlü barkod okuyucular yüksek ışık kaynağı ve tarama çizgisi sayesinde barkodları okuma imkanına sahip olmaktadır. Masa üstü barkod okuyucular veri girişinde büyük bir kolaylık ve hız kazandırmaktadır.

Masa üstü Barkod Okuyucuların Özellikleri

Darbeye karşı son derece dayanıklı olan çok yönlü barkod okuyucular uzun ve düz bir kabloya sahiptir. Görüntüleme boyutları cihaz seçimine göre farklılık göstermektedir. Barkod okumak için kullanılan çok yönlü barkod okuyucular ayarlanabilir bir standa sahip olup çok yönlü ve hızlı bir tarama imkanı sunar. Barkod okurken okumayı doğrulamak için spot ışığı bulunmaktadır.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.